
Co to jsou warcraftlogs, a jak s nimi zacházet jsem již psala ve článku “Warcraft Logs aneb nestůjte v ohni”. Proto si dneska povíme něco, jak informace z tohoto článku posunout o krok dál.
Jak postupně progresujeme nové raidy, objevují se informace, které převážně novým hráčům neustále opakujeme, nebo lépe řečeno ukazujeme. Tak se do toho pusťme 🙂
Jak dělat vlastní logy?
Co potřebuji:
- Addon: Loggerhead, (není to povinnost)
- Účet na Warcraflogs
- Warcraft Logs clienta
- Být přítomni v instanci, kteoru chcete logovat
Před samotným tvořením logů, doporučuji se podávat do nastavení wowka, a zapout “Advanced Combat Logging” – Na webu warcraft logs, se píše, že je to nutné pro to, aby vaše logy byly na stránce schváleny. –
Tuto vychytávku zapnete v System -> Network -> Advanced Combat Logging
Loggerhead
Tento addon vám zjednoduší život. Ono totiž vždy když vstoupíte do instance (dungeon, raid) musíte logování zapnout. Na výběr máte dvě možnosti A) Napíšete příkaz do chatu, kterým logování vypínáte a zapínáte, nebo B) pořídíte si addon Loggerhead, který to bude dělat za vás. Pokud ovšem nejste zastáncem addonů tak příkaz do chatu je: /combatlog.
Kde jsou?
Pokud jste doposud udělali vše správně, a já zde nemám chyby, logy se vám nahrávají do počítače. Najdete je ve své složce Wow v podsložce Logs. Zde by měl být soubor WoWCombatLog.txt
Warcraft logs client
Asi si teď kladete otázku, na co warcraftlogs client, když logy mám už v počítači? Odpověď je jednoduchá, musíte logy nahrát na stránky warcraftlogs, a k tomu potřebujete právě výše zmíněného clienta.
Po nainstalování a zapnutí se vám spustí client. samotná práce s ním je velmi jednoduchá a intuitivní. Máte před sebou tři možnosti:
Nahrát logy:
Jednoduchá metoda, naklikáte soubor, který chcete nahrát a a nahrajete ho. Jediný problém co zde může nastat, je ten, že do výše zmíněného souboru se nahrávají veškeré logy. Tvz pokud jdete raid a následně mpluska a pak zase raid, bude to všechno v jedněch logách. Což může být trochu nepřehledné.
Rozdělit logy:
Toto je řešení pro výše zmíněný problém, WoWCombatLog.txt se vám rozdělí na několik .txt souborů podle instancí, vy se pak přesunete k předchozímu kroku a nahrajete si jen to co potřebujete.
Live logy
Třetí, a mnou nejvíce preferovaná možnost. Logy se nahrávají zároveň s tím jak se vytvářejí. To nám například umožňuje je kontrolovat během raidu, a zjišťovat tak okamžitě kde se stala chyba. Zároveň odpadá zdlouhavé rozdělování .txt souboru a hledání konkrétního, který pak chci nahrát.
Další možnosti
Jak jsem psala výše, client je velmi jednoduchý a člověk se vněm dobře orientuje. Pokud se rozhodnete logy nahrávat, tak si můžete ještě vybrat zda se bude jednat o guildovní log, nebo čistě personální. Zda bude veřejný, či neveřejný a pojmenovat ho, jak uznáte za vhodné.
Pro Signum Laudis
Guildovní logy se dělají hlavně z raidů, pokud se rozhodnete nahrávat logy jako guildovní, vyplňte prosím název, ať poznáme o co jde. Máme warcraftlogs propojené s discordem, a vždy se nám tam nejnovější guildovní logy postnou.
Wipefest a Wowanalyzer
Už v prvním článku o warcraftlogs jsem psala nástřel toho co se s logy dá dělat. Nyní se tyto informace pokusím posunout dál.
Wowanalyzer
Jedná se o internetovou stránku wowanalyzer.com, která umožňuje analyzovat vaše logy.
- zadáte odkaz na logy, které chcete analyzovat
- vyberete wipe/kill
- hráče
- dostanete přehled toho co jste udělali špatně a hlavně co do příště zlepšit.
Wipefest
Funguje na velmi podobném principu jako wowanalyzer www.wipefest.gg, akorát místo toho, aby vám to analyzovalo hráče, je to spíše analýza celého souboje.
- zadáte odkaz na logy, které chcete analyzovat
- vyberete wipe/kill
- dostanete přehled celého souboje