Warcraft Logs aneb nestůjte v ohni

warcraft logs

Dneska si povíme něco o Warcraft Logs nebo jinak řečeno o logách.  Logy jsou super záležitost, hlavně během progressu raidu. A i když je již několik let používáme, stále objevujeme nové funkce. 

  • Stál jsem v ohni, všimnete si toho?
  • Umírám na každém pullu, všimnete si toho?
  • Nepoužívám pre-potky, všimnete si toho?

Odpověď je stejná. ANO!

Warcraftlogs, internetová stránka, kde se nacházejí logy. Jedná se vlastně o záznamy z raidů nebo z mplusek. Ačkoliv se přiznám, že na m+ka je téměř nepoužívám, o raidu toto prohlásit nemohu. U nás v Signum Laudis logujeme každý raid, včetně alt runů a bonusových raidů. Proto najdete vždy odkaz na discordu v místnosti #warcraftlogs. Tento odkaz vás přesune na konkrétní logy.

warfraft logs
Poslední logy guildy Signum Laudis z raidu Ny'alotha. Konkrétně Xanesh a několik pullů na Vexioně. Po kliknutí na konkrétní odkaz se vám ukáže podobná stránka, kde bude vidět počet encounterů.

Existují dva typy logů, personální a guildovní. Je to velmi podobné jako v minulém článku o Raider.io. Jinak řečeno, můžete si logovat čistě pro sebe, nebo pro guildu. Dokonce lze i nastavit, zda chcete, aby logy byly veřejné nebo soukromé.

Pokud nejdete přes konkrétní odkaz, lze logy dohledat přes postavu nebo právě přes název guildy. 

Analyze
warcraft logs
Xanesh: průběh fightu. Na začátku vidíme modře zvýrazněnou část - místo kde bylo použito BLko. Světlá linka = dmg done, červená linka = dmg taken, zelená linka = healing done. Červené kolmé čáry na konci jsou smrti.
logy sestava
Sestava, která byla na killu Xanesh.

Když si budete dále logy proklikávat, tak tam najdete detail dmg done, healing done.

Osobně doporučuji si to projít sám, třeba najdete nějakou funkci, kterou ani mi neznáme. A osobně mi přijde zbytečné dávat sem do článku screenshoty s něčím co je opravdu lepší vidět na vlastní oči 🙂

Co je ovšem zajímavější, a nemusí být na první pohled dohledatelné jsou otázky, které jsem zmínila v úvodu.

Interrupts
interupty
Přehled interuptů, docela dobrá zaležitost, když máte boss fight, kde je nutné oužívat interupt.
Mechanics
prepotky
V záložce "Mechanics" najdete přehled použitých potek. A také přehled abilit od kterých lidí dostali zásah.
Replay
replay
"Replay" zde vidíte záznam celého fight, kde kdo stojí a jak se pohybuje.

Samozřejmě se toho na Warcraft logs dá najít mnohem více. Toto je jen taková malá ukázka věcí, které by se vám mohli hodit. My se většinou ještě koukáme, na dmg done po celou dobu raidu – respektivě na všech bosech (wipy+killy), na to jak kdo umírá a hlavně jak často. “Ahoj Bidale :)”

 

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *